Jawline Dolgu

jawline-dolgu
Jawline Dolgu

Jawline Dolgu Nedir?

Jawline dolgu; halk arasında çene dolgusu olarak da tanımlanan son yıllarda oldukça sık başvurulan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Çene ucundan kulaklara kadar uzanan çene kemiği hattı boyunca uygulanan Jawline dolgu ile yüz hatları daha belirgin hale getirilebilmektedir. Çene konturunun belirginleştirilmesi amacı ile uygulanan Jawline dolgu aynı zamanda Mandibula estetiği olarak da tanımlanmaktadır.

Jawline dolgu kadınların daha çekici bir yüz hattına sahip olmak; erkeklerin ise daha maskülen çizgilere sahip olmak amacıyla başvurduğu bir yöntem olmakla birlikte Hollywood çenesi ya da Angelina Jolie çenesi olarak da tanımlanmaktadır.

Jawline Dolgu Kalıcı mıdır?

Jawline dolgunun kalıcılığı kullanılan dolgu maddesine göre değişkenlik göstermektedir. Hyalüronik asit kullanılarak uygulanan işlemlerde , dolgunun hyalüronik asit içeriğine bağlı olarak kalıcılık 12 ila 18 ay civarında olmaktadır.

Hazır dolgu maddeleri yanısıra kişinin kendi yağından elde edilen yağ dolgusu da kullanılmaktadır. Yağ dolgusunun kullanıldığı işlemlerde kalıcılık çok daha uzun devam etmektedir. Yağ dolgusu uygulandığında başlangıçta yaklaşık % 30-50 si erimekte , ancak kalan yağ uzun süreli kalıcılık sağlamaktadır.

jawline-dolgu

jawline-dolgu-nasil-yapilir

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu uygulaması öncesinde kişinin yüz hatları değerlendirilmekte, uygulama alanları belirlenmektedir. Aynı zamanda işlemin planlama aşamasında hangi dolgu maddesinin kullanılacağına da karar verilmektedir.

Hazır dolgu maddeleri ile Jawline dolgu uygulamasında işlemden hemen önce uygulama bölgesinde anestezik krem sürülmektedir. Çene hattı boyunda karar verilen enjeksiyon noktalarına dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu uygulamada çene hattı öne alınarak çene çizgisi belirginleştirilmektedir. Uygulama yaklaşık 15 - 30 dakika kadar sürmektedir ve kişi belirgin bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Herhangi bir bandaj uygulamasına ihtiyaç duyulmamakla birlikte işlem sonrasında özel bir önlem gerekmemektedir.

İzmir Jawline Dolgusu Kim Yapar?

İzmir Jawline dolgu uygulamasının en sık tercih edildiği şehirlerden biridir. Çene estetiği; yüzdeki diğer ameliyatsız estetik uygulamaları ile kombine edilebilmektedir. İzmir Jawline dolgu uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0 232 290 06 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İzmir Jawline Dolgu Fiyatları

İzmir Jawline dolgu fiyatları; uygulamada kullanılacak dolgu maddesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her girişimsel uygulamada olduğu gibi söz konusu uygulamada da birtakım risk faktörleri bulunmaktadır. Bu nedenle alanında tecrübeli hekimler tercih edilmelidir.

Botoks işlemi hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı