İ-Lipoxcell ile Vücut Şekillendirme ve Selülit Tedavisi

İ-Lipoxcell-ile-Vücut-Şekillendirme-ve-Selülit-Tedavisi
İ-Lipoxcell ile Vücut Şekillendirme ve Selülit Tedavisi

İ-Lipoxcell Nedir?

İlipoXcell, ameliyatsız zayıflama ve vücut şekillendirme sistemidir. Lazer tedavisi, lenfatik uyarım, vakum masaj ve radyofrekans olmak üzere dört farklı teknolojiyi bir arada barındırır. Beraberinde hastalara işlem öncesi değerlendirme aşamasında, vücut yağ analizi yapma imkânı da sunar.

İ-Lipoxcell Nasıl Etki Gösterir?

Lazer ışını aracılığı ile bölgedeki yağ hücreleri uyarılır. Böylece yağ hücreleri, içerdiği yağ moleküllerini (trigliserid), yağ asidi ve gliserol’e parçalayarak, lenfatik sistem aracılığı ile kan dolaşımına verir. Yağ molekülleri hücreyi terkettiğinde, sadece yağ hücrelerinin içi boşalır ve hücreler küçülür; yağ hücreleri parçalanmaz.

İ-Lipoxcell Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin vücut yağ ölçümü yapılarak, vücut kitle endeksi, bazal metabolizma hızı ve vücut yağ yüzdesi hesaplanır. Böylece tedaviden elde edilen faydalanım objektif olarak gözlenebilmektedir.

İkinci olarak, lazer ışını, pedler aracılığı ile tedavi edilecek bölgeye verilir. Işın cildin altındaki yağ hücrelerini uyarır, yağın parçalanmasını tetikler.

Üçüncü olarak, infrared vakum masajı ile o bölgedeki kan dolaşımı arttırılır. Masaj sertleşmiş selülit dokusunun parçalanmasını sağlayarak dokuyu yumuşatır. İlave olarak bölgedeki lenfatik sistemin de uyarılması ile parçalanan yağ molekülleri kan dolaşımı aracılığı ile bölgeden uzaklaştırılır. Böylece hem bölgesel incelme hem de selülit görünümünde iyileşme sağlanır.

Son adım olarak, radyofrekans ile yeni kollajen üretimi tetiklenerek cilt sıkılığı ve tonüsü arttırılmış olur. Böylece ciltteki çatlakların durumu iyileşir. Yine radyofrekans uygulamasının oluşturduğu ısı ile kan dolaşımı arttırılır ve yağ erimesi desteklenir. İşlemin etkinliğini arttırmak için, uygulama sonrasında kardiyo egzersizi ve bol su içilmesi önerilmektedir.

lipoxcell-ile-vucut-sekillendirme-ve-selulit-tedavisi

i-lipoxcell-nedir

İ-Lipoxcell Tedavi Protokolü Nasıldır?

Bir bölgeye haftada 2 kez olmak üzere toplam 8 -10 tedavi seansı önerilmektedir. Ama hastanın ihtiyacına ve hedeflenen sonuca göre tedavi planlanabilir. Her bir seans toplamda 45-60 dakika sürmektedir. Tedavi adımları; vücut yağ analizi ve ölçümü, 20-30 dakika lazer tedavisi, 10-15 dakika vakum masajı, 10-15 dakika radyofrekans işlemlerinden oluşur.

İ-Lipoxcell Uygulama Güvenli midir?

İlipoXcell’in etkinliği ve güvenliği, yapılmış bağımsız klinik çalışmalar ile doğrulanmıştır. Yağ azaltma ve selülit tedavisi FDA onaylıdır. Sistem, ne uygulama sırasında ne de gelecekte hastanın medikal durumu ile ilgili herhangi bir risk yaratmaz. Kişinin doğal süreciyle incelmesi sağlayan bir sistemdir.

İ-Lipoxcell Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Uygulama kadın meme dokusu hariç tüm vücut yüzeyine uygulanabilir.

İ-Lipoxcell Uygulama Konforlu mudur?

Uygulama ağrısızdır. Lazer uygulaması sırasında hasta hiçbir şey hissetmez. Vakum ve radyofrekans uygulamasını ise hasta rahatlatıcı sıcak bir masaj olarak hisseder.

İ-Lipoxcell Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Kişinin kalori alımı ve yeme planı düzenli olduğu sürece, sonuçlar uzun vadelidir. Sonuçlar ilk seanstan itibaren görülmeye başlar ve her seansta daha da iyiye gider. Uygulamadan elde edilecek yararlanımı arttırmak için her seans sonrası kardiyo egzersizi ve bol su içilmesi önerilmektedir.

Bizler egzersiz ve diyet yaparken, vücudun hangi bölgesindeki yağın enerji kaynağı olarak kullanılacağı sinyali beynimiz tarafından verilir. Bu da genellikle göbek, basen, gıdı gibi bizim istediğimiz bölgeler olmayabilir. Ilipo, basitçe vücudunun hangi bölgesindeki yağı eriteceği konusunda kontrolü hastaya verir. Bu sayede, vücuttaki diyet ve egzersize dirençli yağ depozitlerinin uzaklaştırılmasında etkilidir. Uygulanan bölgedeki sonuçlar-incelme- hemen gözle görülebilmekte, ölçümle de izlenebilmektedir.

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı