Hakkımda

hakkimda

OP. DR. DİLEK BAĞDATLI

ESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI & EL CERRAHİSİ UZMANI

Dr. Dilek Bağdatlı 11 Haziran 1969 yılında Tekirdağ - Çorlu' da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 1986 yılında İzmir Kız Lisesi'nden mezun oldu. Tıp eğitimini, 1986-1992 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Mezuniyet sonrası, Mayıs 1993- Ekim 1993 tarihleri arasında Burdur 'da mecburi hizmet görevini yerine getirdi. Sonrasında, Kasım 1993- Ocak 1995 tarihleri arasında İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Takiben Ocak 1995- Ocak 1998 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalışarak ihtisasını tamamladı ve Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı ünvanını almaya hak kazandı.

Dr. Dilek Bağdatlı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitimini, Nisan 1998- Ağustos 2003 tarihleri arasında Ankara Dışkapı Eğitim Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'nde tamamladı. Asistanlık eğitimi sırasında; 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri- Ohio Cleveland Clinic Foundation, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi Anabilim Dalı’nda ve Zeeba Ambulatory Surgery Center, Ohio- ABD'de Dr. Bahman Guyuron' un kliniğinde çalışmalara katıldı.

Plastik cerrahi uzmanlık eğitimi sonrası 2004 yılında, Erasmus University Rotterdam- Hollanda'da özellikle Kraniofasiyal cerrahi, El Cerrahisi ve Estetik Cerrahi olmak üzere çalışmalara katıldı.Mecburi hizmet sonrası, Mayıs 2005 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2006 yılında UHHS Zeeba Surgery Center'da Dr. Bahman Guyuron ile Amerikan Migren Merkezi'nde Dr. Deborah Reed ile çalışmalarda bulundu.

El Cerrahisi alanında yaptığı başarılı çalışmaların Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından değerlendirilmesi sonucunda 25 Ocak 2011 tarihinde El Cerrahisi Uzmanlık ünvanını kazanmıştır. Ekim 2013 tarihinde üniversitedeki görevinden ayrılan Dr. Dilek Bağdatlı, halen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve El Cerrahisi alanında çalışmalarına devam etmektedir.