BBL ile Leke Tedavisi

BBL-ile-Leke-Tedavisi
BBL ile Leke Tedavisi

BBL ile leke tedavisi, cildinizdeki sorunları çözmeye çalıştığınız fakat yeterli sonuç alamadığınız durumlarda başvuracağınız etkili bir çözüm yöntemidir. Cildinizde güneş hasarı, yaşlanmaya ve hormonal değişikliklere bağlı oluşan lekelerin BBL ile tedavisi mümkün!

BBL ile leke tedavisi yüksek enerjili ışık dalgalarını kullandığı için cildin alt tabakalarına nüfuz ederek cilt yüzeyindeki çoğu problemi çözmeyi hedef alır. BBL, leke tedavisinin yanı sıra akne sorununda da kullanılabilir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilir ve cildin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olabilir.

BBL Ne İşe Yarar?

BBL, cilt yüzeyindeki sorunları tedavi etmek için kullanılan invaziv olmayan bir tedavi yöntemidir. Yüksek enerjili ışık dalgalarını kullanarak ciltteki hiperpigmentasyon, kılcal damarlar, sivilce, cilt yaşlanması ve güneş hasarı gibi birçok sorunu hedef alan bir tedavi yöntemidir. BBL tedavisi, cildin alt tabakalarına işleyerek melanin pigmentlerini hedef alır ve cildin tonunu eşitleyerek cilt lekelerini azaltır.

BBL, güneş hasarlı ciltlerde de etkilidir ve ciltteki güneş hasarının neden olduğu lekeleri, lekeli ciltleri hafifletmek için kullanılabilir. BBL, güvenli ve etkili bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

Cilt Lekesi Nedir?

Cilt lekesi; güneşten dolayı cildin hasar alması, yaşlanma, hormonal değişiklikler, sivilce izleri ve diğer cilt sorunlarının neden olduğu pigmentasyon sorunlarıyla oluşur. Cilt lekeleri genellikle zararsızdır ancak estetik açıdan rahatsızlık verici olabilirler. Tedavi seçenekleri, lekenin türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir. Cilt lekeleri BBL yöntemi ile tedavi edilebilir.

yaslilik-lekeleri

bbl-ile-leke-tedavisi

BBL ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

BBL ile leke tedavisi yüksek ışık dalgalarının cilde nüfuz etmesi yoluyla çalışır. BBL işlemi sırasında cilt üzerindeki lekeler BBL ışık dalgaları tarafından hedeflenir ve bu ışıklar melanin pigmenti tarafından emilir. Bu, lekelerin olduğu bölgedeki hücrelerin ölümüne neden olur ve cilt daha sonra bu ölü hücreleri atar.

BBL ile leke tedavisi yapılırken, öncelikle cilt tipinizin belirlenmesi için uzman tarafından cilt analizi yapılması gerekir. Daha sonra, cildinizin ihtiyaçlarına göre farklı dalga boylarında BBL ışınları kullanılarak tedavi yapılır. Tedaviden önce cilt temizlenir ve soğutulur. Ardından, BBL el aleti cilde yerleştirilir ve ışınlar hedeflenen bölgeye uygulanır. Tedavi genellikle acısızdır ve ciltte hafif bir yanma hissi yaratabilir. İşlem genellikle 30-45 dakika sürer.

BBL ile Leke Tedavisi İzmir

BBL ile leke tedavisinde, hastanın cilt tipine göre değişmek üzere 515 ve 590 mm dalga boyu kullanılmaktadır. Genellikle çiller, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri denilen cildin yüzeysel tabakalarını içeren lekelerde kullanılır ve iyi sonuçlar alınır.

Yüz, boyun, dekolte , el sırtı gibi çok güneş gören bölgeler olmak üzere, pek çok bölgede kullanılabilir. Tedavi lekenin özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle 3 hafta ara ile 3-4 seans uygulanır. BBL leke tedavisinin yanı sıra aynı zamanda cilt gençleştirme amacı ile de sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir.

BBL Kimler İçin Uygundur?

BBL farklı cilt sorunlarının çözümünde kullanılan bir tedavi yöntemi olmakla beraber hem kadın hem erkeklerde uygulanabilir. Her yaş grubuna hitap eden bir işlem olan BBL, bütün cilt tiplerine uygulanabilir. Kişinin cilt sorununa bağlı olarak farklı boyutlarda ve seanslarda gerçekleştirilebilir. BBL akne sorunu yaşayan, akne izleri olan, güneş lekeleri olan, yaşlanmaya bağlı cilt sorunları olan, cildini gençleştirmek isteyen herkes için uygun bir tedavi yöntemidir.

BBL tedavisi ciltte aktif enfeksiyon veya yaralar olan kişilerde, aşırı bronzlaşmış kişilerde, gebelik veya emzirme dönemindeki kadınlarda ve bazı ilaçları kullanan kişilerde önerilmeyebilir.

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı