BBL ile Akne Tedavisi

BBL-ile-Akne-Tedavisi
BBL ile Akne Tedavisi

BBL ile akne tedavisi, ciltteki akne bakterilerini öldürmek ve akne oluşumunu engellemek için cilt yüzeyine yüksek yoğunluklu ışık enerjisini verir. Ciltteki iltihaplanmayı azaltarak, cildin daha sağlıklı görünmesine de yardımcı olur. BBL ile akne tedavisi herkes için uygun olmayabilir, bunun kontrolü için bir uzmana danışmanız ve cilt tipinizin, cilt sorunlarınızın bu işleme uygun olup olmadığı hakkında bilgi almanız gerekecektir.

Akne Nedir?

Akne, siyah veya beyaz noktalar, sivilceler ve bazen de kistler şeklinde kendini gösteren tıkanmış gözeneklere verilen isimdir. Yüz bölgesi, boyun ve bazı durumlarda da göğüs, sırt, omuz ve kolların üst kısımlarında oluşabilir. Herhangi bir yaş grubu fark etmeksizin oluşabilen akne, gençlerde daha sık görülür. Yoğun akne ciddi ve kalıcı cilt izlerine neden olabilir.

BBL Nedir?

BBL, BroadBand Light (geniş bant ışığı) olarak bilinen cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan etkili bir ışık terapisi yöntemidir. Bu yöntem ciltteki hücreleri hedef alarak cilt lekelerini, akneyi, ince kılcal damarları, cilt yaşlanmasını tedavi etmek için kullanılabilir.

BBL, bir lazer yöntemi değildir ve bunun yerine, yüksek enerjili geniş bantlı ışık kullanır. Işık enerjisi, cildin altındaki hedef bölgeleri hedef alır ve hasar vermeden tedavi eder. Bu nedenle, BBL tedavisi diğer ışık tedavisi yöntemlerine göre daha az invaziv ve daha az yan etkisi olan bir seçenektir.

BBL ile Akne Tedavisi İzmir

BBL ile akne tedavisinde tedavi süresince ağrı, sızı gibi sorunlar hissedilmez ve çok kolay bir iyileşme süreci yaşanır. BBL ile akne tedavisinde, 3 farklı dalga boyu ile tedavi uygulanır.

420 filtre – akne içerisindeki mevcut bakterileri öldürmeye yönelik etki eder.

560 filtre – enflamasyonu, kızarıklığı yatıştırmaya yönelik etki eder.

590 filtre – uygulanan bölgedeki yağ bezlerinin sebum salgısını dengelemek üzere etki eder.

Başlangıçta aknenin şiddetine göre 1 hafta ara ile 3-4 seans uygulanır. Sonra seans aralıkları 2-3 haftada bir şeklinde devam edebilir. Uygulamaya ilk seanstan itibaren hızla yanıt alınır. Tedavi süresi ve sıklığı, cilt tipi ve cilt probleminin şiddetine bağlı olarak değişebilir.

bbl-ile-akne-tedavisi

akne-problemi

 

 

BBL ile Akne Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

BBL ile akne tedavisi, özellikle genç yetişkinler ve erişkinlerde akne sorunu yaşayan kişilere uygulanabilir. Aşağıdaki durumlarda BBL ile akne tedavisi uygulanması önerilmez.

Hamile kadınlar bu yöntem için riskli olarak görülmektedir. Kemoterapi, radyoterapi alan kanser hastaları da bu işlem için uygun değillerdir. Epilepsi hastaları her an nöbet geçirme ihtimalleri yüzünden bu işlem için önerilmezler. Bazı ilaçları kullanan kişiler, BBL tedavisi için ışığa karşı hassassiyet oluşturabilirler.

BBL ile akne tedavisi için öncelikle bir dermatolog veya cilt uzmanı ile görüşmeniz önerilir. Uzmanlar cilt tipinizi, aknenin şiddetini ve tedavi için uygunluğunuzu değerlendirebilirler.

BBL ile Akne Tedavisinin Faydaları

BBL ile akne tedavisinin birçok faydası bulunur. Öncelikle BBL tedavisi, akne oluşumunu engelleme ve mevcut akne lezyonlarını azaltma konusunda etkilidir. Işık enerjisi, ciltteki akne bakterilerini hedef alarak onları yok eder ve akne lezyonlarının sayısını ve şiddetini azaltır. BBL tedavisi, ciltteki yağ üretimini azaltarak akne oluşumunu önlemede etkilidir.

BBL tedavisi çok minimal yan etkilere sahip olması, tedavi sırasında çok az rahatsızlık hissedilmesi ve tedavinin hemen sonrasında günlük aktivitelere dönülmesi, faydalı özelliklerinden biridir. BBL tedavisi, tekrarlandığı için uzun süreli sonuçlar sağlayarak daha pürüzsüz bir cilt elde etmeye yarar.

BBL ile Akne Tedavisi Fiyatları

BBL ile akne tedavisi fiyatları, uzun soluklu bir tedavi olduğundan dolayı seans başına fiyatlandırma yapılabilir. Sizin cilt sorunlarınıza, tedavinizin kaç seans olacağına, doktorunuzun uzmanlığına ve deneyimine bağlı olarak fiyatlarda değişiklikler bulunur. BBL ile akne tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 BBL ile sonsuz gençlik ile ilgili bilgi almak için tıklayın. 

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı