Kol Estetiği - Kol Germe

kol-estetigi-kol-germe
Kol Estetiği - Kol Germe

Kol Estetiği - Kol Germe İzmir

Yaşlanma ile yıllar içerisinde kollarda sarkıklık ve gevşeklik meydana gelir. Kol germe cerrahisi veya diğer adıyla brakiyoplasti ameliyatı ile kollardaki sarkık ve fazla deriden ve yağ birikiminden kurtulmak mümkündür. Yaşlanma dışında, aşırı kilolu kişilerde de fazla miktarda kilo verilmesini takiben üst kollarda gevşek ve sarkık deri katlantısı görülebilmektedir. Kol germe cerrahisi bu bakımdan, özellikle obezite sonrası aşırı kilo veren kişilerde, gerekli operasyonlardan biridir.

Kol Germe Cerrahisi İle İlgili Teknik Bilgiler

Kol germe ameliyatının amacı, üst kol bölgesinde birikmiş olan fazla deri ve yağ dokusunu uzaklaştırmaktır. Bu ameliyat ile dirsekten başlayan, üst kolun iç yüzünden koltuk altına uzanan bir kesi yapılmaktadır. Kol estetiği deri fazlalığı ve sarkıklığının az miktarda olduğu ve kol altına yakın konumlandığı durumlarda koltukaltına gizlenebilecek daha kısa bir kesi yeterli olabilmektedir.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Ameliyattan sonra bölgedeki biriken kan ve sıvıyı emmek üzere dren yerleştirilir ve bu sıklıkla 1-2 gün sonra çekilir. Dikişler bir hafta sonra alınır. Sonrasında destekleyici elastik bandaj veya korse uygulaması gerekir. 3. günde banyo yapılabilir.

Hasta, ameliyattan sonraki erken dönemde, herhangi bir çekme, kaldırma veya uzanma hareketinden ve ağır aktivitelerden kaçınmalıdır. Ağır hareketlerden 1-2 ay uzak durulmalıdır.

kol-germe-cerrahisi

kol-estetigi-kol-germe

Su aracılığı ile liposakşın ve yağ transferi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı