Uyluk Germe

uyluk-germe
Uyluk Germe

Uyluk Germe Nedir?

Aşırı kilolu kişilerde kilo verilmesini takiben, normal kilodaki kişilerde yaşlanma ve yerçekiminin etkisi ile uyluk içlerinde sarkıklık ve deri fazlalığı görülebilmektedir.

Uyluk germe cerrahisi ile, uyluk iç yüzündeki bu deri fazlalığından kurtulmak mümkündür. Bacak estetiği işlemi, ideal kilosuna ulaşmış kişilerde uygun bir cerrahidir. Kişi kilo vermeye devam ediyorsa, sonrasında ikinci bir operasyon gerekebilir.

Uyluk Germe Cerrahisi

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Ameliyatın hedefi, uyluk iç ve ön yüzünde birikmiş olan fazla deri ve yağ dokusunu uzaklaştırıp, cildi germektir. Bu ameliyat ile kasık bölgesinde yatay olarak uzanan ve burada gizlenen bir kesi yapılmaktadır. Fazlalığı çıkarılan gergin cilt, yeni konumuna dikişlerle sabitlenir. Hasta 3.gün banyo yapabilir, 7-10gün sonra dikişleri alınır. Ameliyattan sonraki erken dönemde, dikişlerde gerginlik yaratabilecek bacakları kaldırma veya ayırma gibi hareketlerden kaçınmak gerekir.

Ameliyat sonrası hastanın birkaç hafta uyluk bölgesini destekleyen korse veya elastik bandajlar kullanması gerekir. Kişi 1-2 hafta sonra işine dönebilir. Ancak ağır ve zorlayıcı hareketlerden 1-2 ay uzak durulmalıdır.

uyluk-germe-cerrahisi

uyluk-germe

 

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı