I-Lipo Xcell İle Fazla Kilolara Veda Edin

I-Lipo-Xcell-İle-Fazla-Kilolara-Veda-Edin
I-Lipo Xcell İle Fazla Kilolara Veda Edin

Hepimizin aklında keyif aldığımız aktivitelerimiz, özlem duyduğumuz sevdiklerimizle, paylaştığımız anılarımız var. Gözümüzü kapattığımızda en çok hayal ettiğimiz anlardan biri de, muhteşem bir yaz gününde sıcak kumlardan, serin sulara atladığımız o an…

Peki bu anları hayal edip, kendimize moral verirken gerçekte neler yapıyoruz?

Yaza hazırlanıyor muyuz?

Kilomuza ve beslenmemize dikkat ediyor muyuz?

Spor yapıyor muyuz?

Sizi duyar gibiyim…

Acı Bir Gerçek Var, Yaz Geliyor…

Yaz geliyor ve bu süreçte aldığımız kilolar sıcak kumlardan serin sulara atlayacağımız o günler geldiğinde hepimizi fena halde üzeceğe benziyor. Bu nedenle, evde kaldığımız bu süreçte sağlıklı beslenmemiz, spora önem vermemiz, tartı ile barışarak kilo kontrolünü önemsememiz son derece yararlı olacaktır.

I-Lipo Xcell Teknolojisi İle Yaza Hazır Olmanız Mümkün…

Ne kadar isteseniz de, koşullardan ötürü kilonuzu kontrol etmeyi başaramadıysanız üzülmeyin. Kısa sürede etki ederek, vücut konturünüzü düzeltmenize destek sağlayacak olan, I-Lipo Xcell teknolojisi ile yaza hazır olmanız mümkün.

Sağlıklı bir şekilde incelmek ve istediğiniz hatlara sahip olmak için I-Lipo Xcell yöntemi, konforlu uygulaması ve kısa sürede sonuç vermesi ile bu süreçte size destek olabilir.

Ameliyat süreci yaşamadan, acı ya da ağrı çekmeden, ögle arasında bile uygulayabileceğiniz, son derece güvenli olan ameliyatsız zayıflama ve vücut şekillendirme teknolojisi;

I-Lipo Xcell nedir?, Nasıl etki eder?

I-Lipo Xcell uygulaması nasıl yapılır?

I-Lipo Xcell uygulamasının avantajları nelerdir?

I-Lipo Xcell nasıl etki eder?

I-Lipo Xcell, ameliyatsız zayıflama ve vücut şekillendirme sistemidir. Lazer uygulaması ile yağ yakımı,  lenfatik uyarım, vakum masaj ve radyofrekans olmak üzere 4 farklı teknolojiyi bir arada barındırır.

I-Lipo Xcell uygulamasında; lazer ışını aracılığı ile bölgedeki yağ hücreleri uyarılır. Böylece yağ hücreleri, içerdiği yağ moleküllerini parçalayarak kan dolaşımına verir. Yağ molekülleri hücreyi terk ettiğinde, yağ hücrelerinin içi boşalır ve hücreler küçülür. Dolayısı ile I-Lipo Xcell uygulanan bölgede incelme olur.

i-lipo-xcell-nasil-etki-eder

i-lipo-xcell-ile-fazla-kilolara-veda-edin

I-Lipo Xcell Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin vücut yağ ölçümü yapılır. Böylelikle tedaviden elde edilen fayda objektif olarak izlenebilir. Bu özellikle fazla kilosu olan hastalarımızda faydalıdır.

I-Lipo Xcell uygulamasının 2.aşaması, lazer ışınları ile yağların parçalanmasıdır. Bu işlemde, liposuction cerrahilerinde olduğu gibi yağ hücreleri tamamen yok edilmemekte, sadece yağ hücrelerinin içeriği azaltılmaktadır. Bu aşama 30 dakika sürmektedir. Lenfatik uyarım bu şamada kullanılır. Lenfatik uyarım aracılığı ile, parçalana yağ moleküllerinin kan dolaşımına geçişi kolaylaştırıır. Burada hemen aklımıza “açığa çıkan yağ molekülleri, karaciğerimiz, böbreklerimize ya da başka organlarımıza zararlı bir etki oluşturur mu” diye bir soru gelebilir… Oluşturmaz! Çünkü, nasıl yağlı bir yemek yediğimizde, vüdumuz, yağı yapıtaşlarına parçalayarak kan dolaşımında taşırsa , burada da yağ molekülleri aynı şekilde parçalanarak kan da taşınır… İşlemin bu kadar güvenli olmasını sağlayan da budur.

Uygulamanın 3. aşaması vakum masaj uygulanmasıdır. Bu aşamada, bir önceki aşamada lazer uygulanan bölgelere vakum masaj yapılarak, inatçı yağların hareketlendirilmesi ve dışarıya atılmasına yardımcı olunur.  Bu masaj özellikle selülitli bölgelerde çok faydalıdır. Bu aşama yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir.

Uygulamada son aşama ise, radyofrekanstır. Radyofrekans aşamasında, hem yağ yakımı devam eder, hem de cilt sıkılaşması sağlanarak,  yağların boşaldığı bölgelerde ciltte sarkma olması önlenir. Çünkü radyofrekans işlemi ısı aracılığı ile  kollajen üretimini tetikler; böylece o bölgede yeniden yapılanma sağlar.

Dolayısı ile I-Lipo Xcell yönteminde sadece o bölgede incelme değil, aynı zamanda selülit görünümünde düzelme ve ciltte sıkılaşma olur. Bu işlemler her seansta sırası ile uygulanır. Bu aşama da yaklaşık 10-15 dakika sürmektedi

I-Lipo Xcell Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

I-Lipo Xcell, FDA onaylı, güvenli bir sistemdir.

FDA onaylı bir teknoloji olan I-Lipo Xcell, kişinin sağlığına hiçbir zarar vermeden, vücudun şekillenmesini sağlar. Sistem ne uygulama esnasında, ne de gelecekte hastanın medikal durumu ile ilgili herhangi bir risk yaratmaz.

I-Lipo Xcell yöntemi ile ,ilk seanstan itibaren sonuç alınmaya başlanır.

Tek bir seansta, sorunlu bölgeye bağlı olarak 3-6 cm’lik gözle görülür bir incelme sağlanabilir. Etkili bir sonuç almak için uygulamaya haftada 2 gün, toplam 8-10 seans devam edilmelidir.

I-Lipo Xcell yöntemi, yağlanma problemi olan her alana (kadın meme dokusu hariç) uygulanabilir.

Hamileler dışında herkese uygulanabilen bu yöntem, karın, göbek, bacak, kol, gıdı gibi yağlanma problemi olan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. I Lipo Xcell selülit tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar vermektedir.         

I-Lipo Xcell tedavisi acısız ve konforlu yöntemdir.

Seanslarda herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Bu nedenle çok konforlu bir uygulamadır.

Öğle arasında bile uygulama yapılabilir.

Genel olarak her seans, yaklaşık 45-60 dakika arasında sürmektedir. Bu nedenle öğle arasında bile tedavi olup, hemen işinize dönebilirsiniz.

Selülitlere veda etmek için etkili bir yöntemdir.

Vakum masaj aşaması, sertleşmiş selülit dokusunun ve yağların parçalanmasını sağlayarak, dokuyu yumuşatır. Böylece hem bölgesel incelme hem de selülit görünümünde gözle görülür bir azalma sağlanır.

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli, Ne Yapılmalı?

Uygulama esnasında, her seansta yaklaşık 200-300 kalori açığa çıkar. O nedenle, seans sonrası ilk 8 saatlik dönemde ortalama 200 kalori harcamamızı sağlayacak bir kardiyo egzersizi sonuç almamızı kolaylaştırır, ve göreceğimiz etkiyi arttırır. Bunun için 30 dakika yürüyüş beraberinde 20 dakika bisiklet çevirmek, ya da yüzmek, dans etmek, plates ya da ne arzu ederseniz hepsi olabilir. Ama seans sonrası,  yağ yakımının gerçekleştiği bölgelerdeki kasları da çalıştırmak çok daha belirgin sonuçlar almamızı sağlar. Evde mat üzerinde yapacağınız çeşitli yer hareketleri yeterli olacaktır.

Egzersize ilaveten yağların atımını hızlandırmak için, en az  2 litre olmak üzere bolca su tüketmek tedavininin etkinliği için son derece önemlidir.

Sonuç olarak;

Aldığımız bölgesel kilolardan keyifli, konforlu ve hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız  I-Lipo Xcell teknolojisi sizin için uygun bir yöntem olabilir…

İ-Lipoxcell ile Vücut Şekillendirme ve Selülit Tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı

Bunlar da İlginizi Çekebilir