Genital Estetik

genital-estetik
Genital Estetik

Genital Estetik İzmir

Cinsel organlardaki estetik ve fonksiyonel sorunlar çoğunlukla kimseyle paylaşamadığımız, cinsel hayatımızı olumsuz etkileyen özgüven problemi yaratır. Bu da, karşı cinsle olan ilişkilerimizi  olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle bu bölgeye yapılacak düzeltici ve estetik girişimler önem arz eder. Bu bölgeye yapılacak işlemler, kadın ve erkek hastalarda farklılık gösterir.

İzmir genital estetik; genital bölgedeki deformasyonların ve şekil bozukluklarının tedavi edildiği uygulamalardır. Günümüzde cerrahi yöntemlerin yanı sıra cerrahi dışı lazer ve radyofrekans gibi yöntemlerle de uygulanabilen genital bölge estetiği son yıllarda en çok tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır.

Kadınlarda Yapılan İşlemler

  • Yağ enjeksiyonları ile cinsel bölgenin ve dış dudakların dolgunlaştırılması,
  • Dışarı sarkan ve şekil bozukluğu olan  iç dudakların kısaltılması, ve düzeltilmesi,
  • Tekrarlayan doğumlar, menapoz, ilerleyen yaş, hormonal değişikler nedeniyle gevşeyen, tonüsünü kaybeden vajinanın sıkılaştırılması, daraltılması ve gençleştirilmesi,
  • G-noktasının belirginleştirilmesi
  • Dış genital bölgenin renginin açılması ( genital beyazlatma)dır.

Genital Estetik İşlemleri

Genital bölge; vagen, büyük dudaklar, küçük dudaklar pubik bölge ve kızlık zarından oluşmaktadır. Bu bölgelerde yaşanan deformiteler uygun ortam ve koşullarda tedavi edilebilmekte ve estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Öyle ki genital bölge her kadın için önemlidir ve bu bölgede oluşan bir deformite ya da estetikten uzak bir görünüm; günlük yaşamda güvensizlik ve cinsel isteksizlik gibi problemlere de yol açabilmektedir.

İzmir genital bölge estetiğinde uygulanan işlemler her bölgede farklıdır. Kombine bir operasyon süreci yaşanabilmekle beraber ayrıntılı muayene sonucunda hangi işlem ya da işlemlerin gerçekleştirileceğine karar verilmektedir.

Yağ Enjeksiyonları

Kilo verme sonrasında, yaşın ilerlemesi ile bazen de yapısal olarak genital bölge yağ dokusunu kaybeder, pubik bölge dolgunluğunu kaybeder, dış dudakların içi boşalır ve pörsür. Bu hem görüntü olarak rahatsız edicidir, hem de dış dudaklardaki gevşeklik kadında ve partnerin de cinsel hazzı azaltabilir. Vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu ile hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara, yağ enjeksiyonu yapılır. Böylelikle daha dolgun ve genç bir görünüm elde edilir. Yapılan yağ enjeksiyonu volüm eksikliğini giderirken, diğer taraftan yağ kaynaklı kök hücreler nedeni ile bu bölgeyi  gençleştirir.

vajinoplasti-vajina-daraltma

genital-estetik

Labioplasti

İzmir labioplasti; büyük ve küçük dudaklara uygulanan işlemleri ifade etmektedir. Dış genital bölgede bulunan dudaklar (labium); kalın ve dolgun büyük dudaklar ile iç kısımda bulunan ince yapıdaki küçük dudaklardır. Labium ile ilgili problemler genellikle küçük dudakların olması gerekenden daha büyük ve bozuk şekilli olmasıdır. Bu durum mayo, bikini giyerken zorluk yaşatabileceği gibi aynı zamanda cinsel ilişki sırasında da girişi kapatabilmekte, ağrılı cinsel ilişkiye neden olabilmektedir. Genellikle doğumsal olan bu problemlerde fazlalık olan kısım, lazer ile veya cerrahi olarak çıkarılabilmektedir. Bu işleme labioplasti denilmektedir.

İlerleyen yaşlarda ise ,özellikle menapoz döneminde östrojen azlığı ile büyük dudaklarda volüm kaybı olmaktadır. Bu durum öncelikle estetik bir rahatsızlık, cinsel hayatta özgüven problemi yaratır. Bu noktada gevşemiş ve içi boşalmış büyük dudaklara, kişinin kendi yağından hazırlanan yağ dolgusu veya hyalüronik asit dolguları ile dolgunlaştırma işlemi uygulanabilmektedir.

Vajinoplasti Vajina Daraltma

İzmir vajinoplasti; vajina estetiği olarak da tanımlanan bir uygulama olmakla birlikte cerrahi ve cerrahi dışı (lazer) yöntemler ile uygulanabilmektedir. Karbondioksit lazer ile vajinal daralma ve sıkılaştırma, oldukça konforlu bir işlemdir ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ancak lazer tedavisi ile sonuç alınamayan durumlarda ,cerrahi müdahaleye mutlaka ihtiyaç duyulabilmektedir.

Zor doğum, genetik faktörler ve ile yaş sebebi ile genişleyen vajen; hem cinsel anlamda tatminsizliğe neden olmakta, o bölgedeki kasların zayıflaması sebebi ile öksürme , gülme gibi durumlarda istemsiz idrar kaçırmalara (stress inkontinans)neden olmaktadır.

İzmir lazerle vajina daraltma işlemi ofis ortamında anestezi uygulamasına gerek duyulmadan yapılabilmektedir. Cerrahi yöntem ile uygulanan vajina daraltma işleminde ise ameliyathane ortamına ve alanında uzman bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi

Geleneksel nedenler ile başvurulan kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak uygulanabilmektedir.

İzmir genital estetik uygulamaları kadınların özgüvenini geri kazanmalarını sağlarken aynı zamanda cinsel birliktelik sırasında tatmin seviyesini de yükseltmektedir. İzmir genital estetik fiyatları hakkında detaylar için: 0 232 290 06 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

G-Noktası Enjeksiyonları

Bazı araştırmacılar vajinal orgazmın vajinanın ön duvarında yer alan bir bölgenin uyarılması sonucu olduğunu iddia etmektedirler. Bu noktanın hyaluronik asit enjeksiyonları ile dolgunlaştırılması, vajinal orgazmın daha yoğun ve güçlü yaşanmasını sağlar.

Ameliyat Öncesinde Neler Yapılmalı, Neler Yapılmamalı?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, ameliyattan 3 hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesmek gerekmektedir. Son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir.

Genital Bölge Estetiğinde Anestezi Gerekir mi?

Genital bölge estetiği ameliyatları ameliyathane ortamında ve genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir. G-noktasına hyaluronik asit uygulamaları ise ofis ortamında gerçekleştirilebilir.

Genital Bölge Estetiği Sonrasında Neler Yaşanır?

Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir. Üç gün sonra banyo yapmalarına izin verilir. Labioplasti ve vajinoplasti sonrası cinsel organların özel solüsyonlarla yıkanması gerekir. İlk birkaç gün oturup kalkarken dikkatli olunması gerekir. 3 hafta cinsel ilişki yasaklanır. Üçüncü haftadan sonra koşma dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

dilek-bagdatli

Op. Dr. Dilek Bağdatlı
Estetik, Plastik ve Rekonstreüktif Cerrahi Uzmanı El Cerrahisi Yandal Uzmanı