Saç Ekimi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Saç ekimi sonrasında, saç ekilen bölgenin açık kalması gerekmektedir. Ekim yapılan bölge bir hafta -10 gün süre ile çok iyi şekilde her türlü travmaya karşı korunmalıdır. Şapka, bere gibi materyaller kullanılmamalı bölgenin hava alması sağlanmalıdır.
İzmir saç ekimi sonrasında tekrar saç kaybı yaşamamak için saç bakımının doğru bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir. Doktorunuzun önerdiği saç bakım ürünleri doğru bir şekilde uygulanmalıdır.
İzmir saç dökülmesi yaşayan bazı kişilerde sakal ve kaş dökülmesi problemleri de görülebilmektedir. Tedavi sürecinde nitelikli bir planlama ile kaş ve sakal ekimi de uygulanabilmektedir.
İzmir saç ekimi öncesinde alkol tüketimine en az 1 hafta öncesinden son verilmelidir. Aynı zamanda sigara kullanımına işlemden en az 2 hafta önce kesip, işlem sonrasında da 2 hafta süre ile sigaradan uzak kalması ekilen saçların tutmasını kolaylaştırmak için gereklidir. Kan sulandırıcı ilaç ve vitamin kullanımı doktora bildirilmeli ve bu ilaçların kullanımı yeniden planlanmalıdır.